21.6 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Hoti pas vendimit për KPK-në: Dështoi tendenca e koalicionit Kurti – Osmani për kryeprokuror

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar pasi Gjykata Kushtetuese e hodhi poshtë Ligjin për KPK-në.

Hoti tha se me këtë rast, ka dështuar tendenca për zgjedhje të kryeprokurorit nga koalicioni Kurti – Osmani.

“Ligji për Këshillin Prokurorial shpallet kundërkushtetues. Vonesa e emërimit të Kryeprokurorit ishte pjesë e skenarit të Kurtit dhe Osmanit për ndërhyrje në prokurori”, shkroi Hoti, /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...