11 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Houthi merr përgjegjësinë për sulmin ndaj anijes britanike

Houthi ka marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj anijes britanike. “Raketat detare u përdorën për të sulmuar anijen dhe i vunë flakën asaj”, thuhet në deklaratën e Houthit

Houthi tha se sulmet ishin “në shfajësim të popullit të shtypur palestinez dhe në mbështetje dhe solidaritet me vëllezërit në Rripin e Gazës”

Kujtomë se ShBA dhe Britania e Madhe kanë kryer sulme ndaj objektivave Houthi në Jemen në përgjigje të sulmeve të përsëritura ndaj anijeve ndërkombëtare./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...