24.4 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

Hovenier flet për arsyet e vizitës së zëvendësndihmës-sekretares amerikane në Kosovë

Zëvendësndihmës Sekretarja e Departamentit të Shtetit nga Byroja për demokraci, të drejta të njeriut dhe punë, Nicole Chulick është pritur nga ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier.

Ambasada amerikane ka njoftuar se Chulick gjatë vizitës së saj do të përqendrohet në çështjet kritike për marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Kosovës.

“Gjatë vizitës së saj, DAS Chulicku do të fokusohet në çështje kritike për marrëdhëniet tona dypalëshe, duke përfshirë të drejtat e pakicave dhe të drejtat e njeriut në Kosovë”, ka shkruar ambasadori amerikan në Facebook.

Chulicku është pritur në takim nga presidentja Osmani, ndërsa me kryeministrin Kurti pritet të takohet në orën 14:30./Njeshi/

 

Hovenier flet për arsyet e vizitës së zëvendësndihmës-sekretares amerikane në Kosovë

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...