11.4 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Hovenier publikon fotografi duke ndezur qirinj për policin e vrarë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka marrë pjesë në një ceremoni për nder të policit të vrarë, Afrim Banjaku.

Ambasadori amerikan ka shkruar në Twitter se bashkë me të kanë qenë edhe përfaqësues të tjerë nga komuniteti ndërkombëtar, e të Kosovës.

”U bashkuan përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës dhe komunitetit ndërkombëtar në një ceremoni të ndezjes së qirinjve për nder të policit të Kosovës  Rreshter Afrim Bunjaku, i vrarë sot në krye të detyrës. Edhe një herë i shpreh ngushëllimet më të thella familjes, miqve dhe kolegëve të policit”, ka thënë ambasadori amerikan.

Afrim Banjaku u vra të dielën pasi një grup i organizuar sulmoi Policinë e Kosovës.

Situata e tensionuar në Veri ka vazhduar gjatë gjithë ditës.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...