9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Hoxhaj: marrëveshja me Serbinë të përmbyllet me njohje dhe anëtarësim në OKB

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj sot ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Francës, Didier Chabert.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar Hoxhaj, nëpërmjet një postimi në Facebook.

Nga ky i fundit, Hoxhaj ka kërkuar përkrahje që marrëveshja me Serbinë të përmbyllet me njohje dhe anëtarësim në OKB.

“Bisedë e këndshme me ambasadorin francez në Kosovë, Didier Chabert për një sërë temash politike në vend dhe Ballkan. Theksova nevojën e një përkrahje sa më të madhe për ta përmbyllur dialogun me njohje dhe anëtarësim në OKB. E falendërova për mbështetjen e madhe të Francës”, ka shkruar Hoxhaj.

Ditëve të fundit, zëvendëskryeministri Hoxhaj ka zhvilluar takime edhe me ambasadorë tjerë./Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...