5.5 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Hoxhaj takohet me deputetin austriak, Christoph Stark: Çdoherë e ka në zemër Kosovën

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës tani deputet i PDK-së dhe nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj së bashku me një delegacion të PDK-së, po viziton Austrinë.

Hoxhaj ka njoftuar se është takuar me Christoph Stark, deputet në Parlamentin e Austrisë dhe kryetar i Komunës në Gleisdorf, ku jetojnë shumë bashkatdhetarë të cilët marrin mbështetje të madhe nga ai, sepse çdoherë e ka në zemër Kosovën.

Ndryshe delegacioni i PDK-së, përbëhet nga deputeti i Kuvendit të Kosovës, Elmi Reçica dhe kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...