0 C
Pec
E martë, 2 Mars, 2021

Hyjnë në grevë punëtorët e zyrës së Hotit

Punëtorë të Zyrës së Kryeministrit janë futur në grevë.Në lidhje me këtë çështje është krijuar një këshill grevist i cili përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari dhe Arlinda Sejdiu-Likaj.

Këshilli grevist kërkon anulimin e Rregullores nr.01/2020 për organizimin e brendshëm dhe sistematizimin e vendeve të punës në Zyrën e Kryeministrit.

Nga zyra e Hotit ende nuk janë deklaruar lidhur me këtë çështje./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...