13.8 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Hysni Gucati vjen në Kosovë, viziton nënën e tij të sëmurë

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, i dënuar nga Gjykata Speciale, Hysni Gucati, ka ardhur në Kosovë.

Lajmin për media e ka konfirmuar djali i tij, Musli Gucati.

Arsye e ardhjes së tij është vizita që ai do të bëj tek nëna e tij e cila vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Vizita atij i është mundësuar për arsye humanitare nga Gjykata Speciale.

Kjo nuk është hera e parë që Gucati vjen nga Haga në Kosovë, me lirim special.

Ai edhe më herët ishte liruar për qëllime vizite humanitare, në një rast kur i kishte vdekur babai dhe një rast tjetër kur nënën e kishte të shtrirë në spital.//Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...