-0.1 C
Pec
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Hyundai dhe Nissan ofrojnë shërbime për ta bërë më të lehtë zotërimin e një veture elektrike

Hyundai po punon për ta bërë më të lehtë për blerësit e makinave që të zgjedhin një automjet me një program të ri të quajtur Hyundai Home.

Hyundai Home Marketplace përdor adresën tuaj të shtëpisë për të gjetur shërbime të lidhura me EV të disponueshme atje. Sebastian Blanco, thotë se në rastin e tij, ai kishte mundësi që të shihte opsionet për ruajtjen e baterive diellore dhe bateritë e shtëpisë në çati, por seksioni i karikuesit në shtëpi nuk ishte ende funksional.

Skeda e ruajtjes së energjisë në shtëpi funksionon në mënyrë të ngjashme, duke ofruar një vlerësim se sa do t’ju kushtonte instalimi i baterive, të cilat janë të mjaftueshme për të ofruar energji në shtëpinë tuaj për një javë.

Të gjitha këto vlerësime rafinohen nga një instalues ose kontraktor aktual sapo të plotësoni formularët në faqen e internetit dhe tregu përfundon duke u ofruar klientëve tre oferta për çdo projekt për të cilin mund të jenë të interesuar.

Hyundai Home ofron gjithashtu këshilltarë të energjisë, të cilët mund t’u përgjigjen pyetjeve në lidhje me teknologjitë e përfshira. Hyundai fillimisht e kishte prezantuar projektin Hyundai Home në panairin e vitit 2021, dhe ka bashkëpunuar me Electrum për ta bërë atë funksional.

Faqja aktualisht funksionon në 16 shtete, por funksionimi mbarëkombëtar “po vjen së shpejti”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...