7 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

I bllokuar nën rrënoja, vogëlushit i japin ujë nga kapaku i shishes (VIDEO)

Momentet e shpresës janë të pakta në zonat e shkatërruara nga tërmetet e së hënës në veri të Sirisë dhe Turqinë jugore.

Por ekipet e shpëtimit vazhdojnë të luftojnë për të shpëtuar të bllokuarit nën rrënoja.

Një vogëlushit sirian i quajtur Mohummad, i bllokuar nën rrënoja për gati 45 orë në Hatay, iu dha ujë për të pirë nga një tapë shishe ndërsa shpëtimtarët punuan me vendosmëri për ta nxjerrë jashtë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...