5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

I caktohet paraburgimi njërit nga të arrestuarit për sulmin terrorist në Banjskë

Masa e paraburgimit, i është caktuar Dushan Maksioviq.

Sipas kërkesës së Prokurorisë të siguruar nga “Betimi për Drejtësi“, ai dyshohet se bashkë më një grup personash ende të paidentifikuar në mënyrë të organizuar dhe të armatosur me armë të llojeve të ndryshme luftarake, të rënda, me dashje, kanë hyrë ilegalisht në Republikën e Kosovës, me dhjetëra vetura dhe të mbushura me armatim, municion dhe veshje ushtarake.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...