24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

I dërguari i Gjermanisë: Kosova është në zemër të Evropës dhe i përket Këshillit të Evropës

I dërguari i Gjermanisë për Ballkanin, Manuel Sarrazin ka rikonfirmuar mbështetjen e shtetit të tij për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.

Ai me anë të një postimi në Twitter ka thënë se Kosova “është në zemër të Evropës” dhe i përket Këshillit të Evropës.

Sarrazin ka shtuar se dje në takim me ministren Gërvalla ia ka rikonfirmuar asaj mbështetjen e Gjermanisë për anëtarësimin e Kosovës në KE.

“Pozicioni i Gjermanisë është i qartë. Kosova është në zemër të Evropës dhe i përket Këshillit të Evropës. Dje e sigurova ministren Gërvalla për mbështetjen tonë për anëtarësimin”, ka thënë Sarrazin. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...