8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

I dyshuari për Masakrën e Dubravës nuk e pranon akuzën

I dyshuari për Masakrën në Burgun e Dubravës, ish-gardiani i burgut, Gavrilo Milosavljeviq, nuk e ka pranuar akuzën për vrasjen, plagosjen dhe maltretimin e të burgosurve në Dubravë gjatë viteve 1998-1999.

Ai sipas Prokurorisë Speciale gjatë kësaj kohe bashkë edhe me disa gardianë të tjerë të burgut i kishin shkuar në qeli edhe veprimtarit Ukshin Hoti, të cilin e kishin fajësuar për bombardimet e NATO-s.

“Profesor, sherri juaj po na ndodhin bombardimet e NATO-s” i kanë thënë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...