22.9 C
Pec
E shtunë, 13 Korrik, 2024

I gjendet armë në valixhe teksa donte të ikte në Itali, arrestohet në Rinas 23-vjeçari nga Peja

Policia në Rinas ka goditur një tentativë për të trafikuar armë zjarri në Shqipëria në Itali.

Siç bëhet e ditur, gjatë operacionit të koduar “Skaneri”, u arrestua një 23-vjeçar, banues në Pejë.

Nga kontrolli nëpërmjet skanerit, në çantën e të riut, u gjet dhe u sekuestrua, 1 armë zjarri pistoletë me municion luftarak. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...