24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

I jepet lamtumira e fundit boksierit Xhevdet Peci (VIDEO)

Ndarja e fundit nuk është e lehtë për familjarët.

Përveç këtyre, dhjetëra bashkëpunëtorë dhe kolegë po i japin lamtumirën e fundit ish-boksierit Xhevdet Peci, këtu në fshatin Zhazhë të Mitrovicës.

Për kryetarin e komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza, vdekja e legjendës është humbje e madhe.

Edhe ministri i Bujqësisë, Faton Peci, e ka të vështirë ndarjen me kushëririn tij. Bile e ka edhe një peng.

Fjalë të mëdha për legjendën e boksit të Kosovës dhe ish-Jugosllavisë, kanë edhe kolegët e tij nga Novipazari.

Boksieri Xhevdet Peci ka ndërruar jetë të martën në shtetet e Bashkuara të Amerikës./Njeshi&KlanKosova/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...