18.3 C
Pec
E shtunë, 23 Shtator, 2023

I lënduari i aksidentit në Ozdrim transferohet për në QKUK

Siç raportoi ‘RADIO 1’ dhe ‘Njeshi’ minuta më parë, një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sonte rreth orës 21:30 minuta në fshatin Ozdrim të Pejës.

Një veturë ka goditur tre persona, dy prej të cilëve kanë ndërruar jetë në vendngjarje ndërsa i lënduari i tretë me urgjencë u në Spitalin e Përgjithshëm Rajonal të Pejës.

Tani merret vesh nga Spitali Rajonal i Pejës, se personi i lënduar është nsiur për transferim drejt QKUK-së, pasojë e lëndimeve.

Lajmin fillestar zyrtarisht e konfirmoi, minuta më parë për ‘RADIO 1’ edhe Driton Rugova – Zyrtar për Informim i Policisë Rajonale të Pejës.

‘Ju konfirmojë se rreth 21:30 jemi informuar për aksident të rëndë në Ozdrim të Pejës. Të involvuar në aksident janë një veturë dhe tre këmbësorë. Pasojë e aksidentit dy nga tre personat kanë ndërruar jetë në vendngjarje. Personi i tretë po trajtohet në kirurgji intensive. Ngasësi i veturës që ka goditur personat është vetëdorëzuar dhe ndodhet në stacionin policor të Pejës.’-deklaroi Rugova për ‘RADIO 1’./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...