5.5 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

I përfshirë në 10 raste të vjedhjeve të rënda, arrestohet i dyshuari në Gjilan

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjilan i cili dyshohet të jetë i përfshirë në 10 raste të rënda të vjedhjeve.

Se ka kryer veprën e tillë, e ka pranuar edhe vetë i dyshuari gjatë intervistimit.

Pas kësaj me vendim të prokurorit ai është dërguar në mbajtje.

“VJEDHJE E RËNDË Rr. Idriz Seferi, Gjilan 09.02.2024 – 01:15. Pas hetimeve të zhvilluara është identifikuar dhe arrestuar një mashkull kosovar si i dyshuar për përfshirje në shumë raste të vjedhjeve që kanë ndodhur në qytetin e Gjilanit. I dyshuari gjatë intervistimit në prani të avokatit ka pranuar se ka qenë i përfshirë në 10 raste të vjedhjeve. Në konsultim me prokurorin i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...