19.7 C
Pec
E martë, 21 Maj, 2024

I thyen xhamin e lokalit dhe gjuajtën koktej molotovi – arrestohen katër persona në Pejë

Dy persona janë arrestuar në Pejë, pasi që të njëjtit fillimisht kanë thyer xhamin e lokalit të viktimës mashkull kosovar, e më pas kanë tentuar të vënë zjarrin duke hedhur shishe molotovi.

Policia njofton se të dyshuarve i është ofruar tretman mjekësor, ku gjatë tretmanit kishin shfaq sjellje arrogante ndaj ekipit mjekësor, e më pas kanë kanosur me jetë zyrtarin policor.

Pas hetimeve janë arrestuar edhe dy të dyshuar tjerë meshkuj kosovarë. Me vendim të prokurorit katër të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...