23.3 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Ikona e Pejës, Ali Nela përjetësohet në vendin ku për 47 vjet la gjurmë e kujtime të bukura

Dy qytetar nga Peja, Fisnik Haxhihasani dhe Arber Berisha kanë publikuar një foto tek pllaka përkujtimore për bashkëqytetarin Ali Nela në vendin e mbiquajtur nga pejanët te “Bazeni-Kanali” në ndalesën e parë përpara se të shkohet në Rugovë.

Në pllakë mund të lexohet: “Ikona e Pejës i cili në këtë vend për 47 vjet shërbeu qytetarët të gjejnë freskinë dhe qetësinë shpirtërore!”

Sipas informatave, pllaka është ngritur nga një bashkëqytetar në SHBA dhe djali i të ndjerit.

Ali Nela, për vite me radhë ka mbajtur një kafe të rakisë, ushqimit dhe qefit. Ai ka ndëruar jetë në vitin e kaluar duke lënë gjurmë e kujtime të bukura për të gjithë qytetarët pejan dhe jo vetëm. Biznesin e kanë trashëguar familja e tij, gruaja me fëmijë. /Njeshi/

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...