15.1 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Imazhi i rrjedhur në internet duket se tregon iPhone 15 Pro me portin USB-C

Me linjën e iPhone 15, Apple po planifikon të adoptojë një port USB-C në vend të një porti Lightning në mënyrë që të pajtohet me ndryshimet rregullatore që po prezantohen në Evropë.

orti USB-C është përfolur gjerësisht në këtë pikë, por një vështrim i parë i shasisë aktuale të iPhone 15 Pro me portin USB-C u sigurua nga MacRumors dhe më vonë u nda në Twitter nga zbuluesi Unknownz21.

Nuk është e vështirë të imagjinohet se si duket një port USB-C në një iPhone si një zëvendësim për një port Lightning, sepse Apple tashmë përdor porte USB-C për iPad dhe Mac, por është gjithmonë interesante të shikosh komponentët e rrjedhur.

Përveç konfirmimit të një porti USB-C për iPhone 15 Pro, imazhi gjithashtu ofron pamjen e parë të lakimeve të modifikuara të përfolura për pajisjen.

Apple pritet të bëjë disa përditësime të vogla të dizajnit në shasinë e iPhone 15 Pro, duke shtuar një kurbë më të thellë që është e dukshme në imazhin e rrjedhur. Kompania gjithashtu thuhet se po kalon në një material titani në vend të çelikut inox, dhe metali i krehur i pajisjes duket sikur ka një përfundim titani. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...