10.2 C
Pec
E diel, 3 Dhjetor, 2023

Incidenti në kishë – Bie tavani, vdesin 9 famullitarë

Rrënojat e tavanit të shembur të një kishe në Meksikën veriore zunë 30 famullitarë, ku dhjetë prej tyre tashmë u nxorën pa shenja jete.

Kjo derisa mbi 50 të tjerë që u lënduan i mbijetuan kësaj tragjedie.

Në mesin e tyre janë një foshnjë 4-muajsh, tre të moshës 5-vjeçare dhe dy fëmijë 9-vjeçar. Peshkopi i Dioqes së Tamailipas  kërkoi ndihmën e vullnetar në kërkimin e atyre që kanë mbetur ende nën rrënoja.

Policia e shtetit tha se 100 persona ndodheshin në kishë në momentin e shembjes.

Në operacionin  kërkim shpëtimit janë angazhuar  njësitë e Gardës Kombëtare, policia e shtetit zyra e mbrojtjes civile shtetërore dhe Kryqi i Kuq./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...