22.7 C
Pec
E martë, 26 Shtator, 2023

Inspektohen çmimet e teksteve shkollore në Podujevë

Inspektorët komunalë të tregut në Podujevë, këtë të shtunë, inspektuan libraritë e qytetit, ku inspektuan çmimet e teksteve shkollore.

Këto inspektime u tha se po zhvillohen me qëllim të ruajtjes së çmimeve të përcaktuara nga shtëpitë botuese dhe njëkohësisht mbrojtjen e konsumatorëve, që në këtë rast janë prindërit.

Drejtori i Inspeksionit, Alban Zeka, tha se do të vazhdojnë me kontrolle të tilla për të parandaluar çfarëdo abuzimi eventual që mund të shkaktohet me ngritje të çmimeve nga shitja e teksteve shkollore./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...