18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Ipko Superliga futboll: Derbi i javës Llapi – Prishtina

Sot dhe nesër zhvillohen takimet e xhiros së 20 në Superligën e Kosovës, në futboll. Nga ballafaqimet e kësja jave veqojmë derbin LLapi – Prishitina që zhillohet të të shtunën në Podujevë, duke filluar nga ora 13.30.

Llapi, në këtë përballje vie pas humbjes së pësuar javen e kaluar nga Feronikeli, me rezultat 2 me 0 ndërsa Prishtina, në xhiron që shkoi bindëshëm mposhti Lirinë 4 – 0.

Fitorja eventuale e Prishtinës, në këtë ballafaqim do të largonte edhe me shumë Llapin, nga gara për titull të kampionit, ndërsa çdo rezultat tjetër veq humbjes për llapjanët do të ishte rezultat i favorshëm që do të vazhdonte ta mbajë skuadrën nga Podujeva, në rrethin e ngusht të ekipeve që pretendojnë pozitën e parë në tabelë.

Sot zhvillohen tri ndeshje dhe çiftet rivale janë: Ferizaj – Ballkani, KEK-u – Feronikeli, Drita – Drencia dhe Liria – Gjilani. Të gjitha këto takime fillojnë prej orës 13.30.

Të shtunën veq derbit Llapi – Prishtina, zhvillohen edhe dy ballafaqime :KEK-u – Feronikeli ndeshja fillon prej orës 13.30 dhe Flamurtari – Trepça 89, kjo përballje fillon prej orës 17.00

Liga e parë e Kosovës në futboll zhvillon ballafaqimet e javës së 18. Tri takime zhvillohen të shtunën dhe do të ndeshën: Istogu – Vitia, Fushë Kosova – Ramiz Sadiku dhe 2 Korriku – Arbëria

Të dielën zhvillohen përballjet të tjera dhe çiftet rivale janë:Besa – Trepça, Dukagjini – Onix Banja, Vushtrria – Kika, Bashkimi – Vëllaznia dhe Drenasi – Vëllaznimi. Të gjitha takimet e kësja jave fillojnë prej orës 13.00.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...