18.8 C
Pec
E premte, 24 Maj, 2024

Irani thotë se ka lëshuar raketa në drejtim të Izraelit

Irani ka lëshuar gjithashtu raketa në Izrael, ka thënë Garda e tij Revolucionare.

Në një deklaratë të cituar nga media shtetërore, dega e Forcave të Armatosura iraniane tha se ka shënjestruar vende specifike në Izrael me dhjetëra dronë dhe raketa.

Ai tha se sulmi ishte nisur në përgjigje të “krimeve të shumta të regjimit të keq sionist, duke përfshirë sulmin në seksionin konsullor të ambasadës iraniane në Damask”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...