27.8 C
Pec
E martë, 18 Qershor, 2024

Ironizon Jakshiq, zyrtarë të Listës Srpska po votojnë në Beograd, kam menduar se janë banorë të Rashkës

Në Serbi, qytetarët po votojnë më 2 qershor në zgjedhjet lokale në Beograd dhe në 88 qytete dhe komuna të tjera, përfshirë dhe në Luginën e Preshevës.

Për këto zgjedhje ka reaguar edhe Marko Jakshiq, jurist serb.

Ai ka thënë se një pjesë  e mirë e zyrtarëve dhe anëtarëve, si dhe simpatizuesve të Listës Serbe po votojnë në Beograd.

Duke ironizuar ai tha se ka menduar që rezistenca e tyre si banorë do të jetë në Rashka

“Meqë ra fjala dëgjova se një pjesë e mirë e zyrtarëve dhe anëtarëve (besoj edhe simpatizantëve) të Listës Serbe po votojnë sot në Beograd. Mendova se rezidenca e tyre ishte në Raska por duket sikur u mashtrova”, ka shkruar ai në Facebook. /Gazeta Express

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...