18.1 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë: Forcat jugosllave 25 vjet më parë po kryenin spastrim etnik

sh-ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka përkujtuar 25 vjetorin e nisjes së bombardimeve të NATO’is mbi Jugosllavinë që rezultoi me çlirimin e Kosovës.

Delawie ka thënë se forcat jugoslllave kryenin spastrime etnik dhe kanë bërë operacione terroriste.

“25 vjet më parë sot NATO filloi çlirimin eKosovës nga forcat jugosllave që kryenin spastrim etnik dhe operacione terroriste që vranë mijëra dhe detyruan afro 1 milion shqiptarë të Kosovës të bëhen refugjatë në vendet fqinje në motin e dimrit. #NATO #Së bashku më të fortë”, ka shkruar ai në platformën “X”, të dielën.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...