22 C
Pec
E premte, 14 Qershor, 2024

Ish-deputetja e PDK-së: Veprimet e Qeverisë në veri, kanë krijuar përçarje dhe kanë dëmtuar besimin me partnerët ndërkombëtarë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Besa Ismaili, ka thënë se veprimet e fundit të institucioneve kosovare në veri, kanë krijuar përçarje dhe dëmtim të besimit me partnerët ndërkombëtarë.

Andaj, ish-deputetja e PDK-së, ngreh dyshime për përfitimet e këtyre veprimeve.

“Veprimet e qeverisë në veri të Kosovës kanë krijuar përçarje dhe kanë dëmtuar besimin me komunitetet dhe partnerët ndërkombëtarë. Kjo ngre pyetjen e rëndësishme: Interesat e kujt i shërbejnë me të vërtetë?  Kush përfiton përfundimisht nga rezultatet e këtyre veprimeve kur Kosova nuk e bën këtë”, ka shkruar Ismaili në “X”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...