2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Ish-diplomati holandez për vizat: Te shpresojmë se nuk do ketë më justifikime

Le të shpresojmë që të mos ketë më justifikime”, tha ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, teksa komentoi vendimin e sotëm të shteteve anëtare të BE’së për liberalizim të vizave për Kosovën.

Sipas tij, implementimi i këtij vendimi duhet të fillojë sa më shpejt.

“Le të shpresojmë që të mos ketë më justifikime, të implementohet sa më shpejtë dhe të mos presim pa asnjë arsye objektive”, tha ai përmes një shkrimi në Facebook.

Në shkrim, ai ka komentuar edhe vetë vendimin, ku tha se në bazë të tij, Presidenca do t’i fillojë negociatat me Parlamentin Evropian./Njeshi/

© SYRI.net

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...