2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Ish kryeministri i Maqedonisë, Gruevski, ka kërkuar ti hiqet masa e paraburgimit.

Pas ikjes në Hungari, dhe marrjes së statusit të azilantit, Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski, ka kërkuar nëpërmes avokatit të tij ti heqet masa e paraburimit që ju shqiptua në momentin e largimit nga Maqedonia. Por një kërkesë të tillë gjykata e Apelit në Shkup, e holli poshtë.

Akuzat ndaj Gruevskit, dhe masa e paraburigimit e ngarkojn atë me tri kundërvajtje dhe atë për lëndet të ashtuquajtura ,,TNT,, “Traektorija” dhe ” Dhunë në komunën qendër,,.

Për të gjitha këto akuza ai nuk është lajmëruar në as një seancë gjygjsore.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...