22.5 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Ish-presidenti Clinton publikon videon pas sulmit 78 ditësh të NATO-s ndaj Serbisë: Sot falënderoj për 25 vjet paqe në Kosovë

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, miku i madh i shqiptarëve ka kujtuar momentin kur bashkësia ndërkombëtare, me në krye SHBA-të i dha fund luftës në Kosovë dhe krimeve të Serbisë.

Clinton në një postim në platformën X, ka të bashkëngjitur videon që tregon momentet e asaj periudhe dhe periudhën kur për 78 ditë NATO bombardoi caqet ushtarake të Serbisë për t’i dhunë fund krimeve dhe spastrimit etnik në Kosovë.

E në 25-vjetorin e çlirimit, ish presidenti amerikan falënderon për tashmë 25 vjet paqe në Kosovë.

“Sot po falënderoj për 25 vjet paqe në Kosovë”, shkruan ai. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...