3.2 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Ishte duke u ngjitur shkallëve, kalimtarja shpëtoi kur pak centimetra larg saj ra copëza e betonit

Një video e kapur nga kamerat e sigurisë, shfaq momentin kur një copëz e betonit bie nga tavani i stacionit të metrosë në SHBA, pikërisht para këmbëve të një kalimtare rasti.

Vajza për një “fije floku” i shpëton më të keqes, kurse ky moment u shpërnda në të gjitha platformat e rrjetet sociale.

Bëhet fjalë për metronë e Bostonit, ku një kalimtare derisa po bëhej gati të ngjitej shkallëve, pak centimetra larg saj bie një copë betoni nga tavani.

Për fat të mirë atë as që e prek as edhe një copë dhe shpëton shëndoshë e mirë, por kjo gjë që i ndodhi e habiti shumë kalimtaren.

E sipas drejtorit të stacioneve të metrosë në Boston, Jeff Goneville, rënia e copëzës së betonit ndodhi nga presioni i madh derisa lëviznin trenat në ato momente.

Madje sipas tij nuk bëhet fjalë për beton, por një material shumë më të lehtë që shërben për dekorimin e hapësirave.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...