3.8 C
Pec
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

ISIS, kërkon hakmarrje për masakrën në Zelandën e Re

Zëdhënësi i grupit terrorist, ISIS, Abu Hassan al-Muhajir, u ka bërë thirrje anëtarëve të kësaj organizate ti kundërpërgjigjen sulmit terrorist kundër muslimanëve që ndodhi javën e kaluar në Zelanden e Re.

Ai në një incizim 44 minutësh u bëri thirrje anëtarëve të organizatës së tij për hakmarrje ndaj armiqëve të fesë së tyre. Ai ka thënë se masakra në dy xhamitë në Zelandën e Re është edhe një tragjedi në mesin e tragjedive të së kaluarës dhe atyre që do të vinë. Skenat e vdekjes në dy xhamitë mjaftojnë që të prishim gjumin dhe të nxisim mbështetësit e kalifatit që jetojnë atje, të hakmerren për besimin e tyre.

Sulmi terrorist në Christchurch të Zelandës së Re, la të vdekur 50 njerëz në dy xhami gjatë faljeve të xhumasë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...