2.1 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Italia: Mbështetë dialogun Kosovë – Serbi, nën mbikqyrjen e BE-së.

Ambasadori i Italisë në Beograd, Carlo Lo Cascio, ka ftuar përfaqësuesit e Kosovës dhe të Serbisë, që të angazhohen në arritjen e një marrëveshtje rreth çështjes së Kosovës.

Me këtë rast ambasadori italian, ka thënë se e domosdoshme të hiqet taksa prej 100% në prodhimet e Serbisë, dhe ti hapet rrugë dialogut.

Arritja e marrëveshtjes në mes dy vendeve mbetet prioritet i Bashkimit Europian, dhe ky moment duhet të shfrytëzohet nga të dyja palët ka thënë ambasadori i Italisë në Serbi, Lo Cascio.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...