3.8 C
Pec
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Izraeli formon qeveri emergjente me opozitën

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu dhe lideri i opozitës, Benny Gantz kanë rënë dakord të formojnë një qeveri emergjente.

Do të ngrihet gjithashtu një “kabinet lufte” – me Netanyahun, Gantz dhe ministrin e mbrojtjes të vendit, raporton BBC.

Kjo do të thotë se gjatë periudhës së luftës, “nuk do të promovohet asnjë projektligj apo vendim i qeverisë që nuk ka të bëjë me zhvillimin e luftës” dhe të gjitha emërimet e pozitave të larta do të zgjaten me automatizëm gjatë periudhës së luftës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...