1.4 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Izraeli po përgatitet për një operacion nga deti, toka dhe ajri

Izraeli është duke u përgatitur që të kryej operacione nga ajri, toka dhe deti, për të luftuar Hamasin, tha ministri izraelit i Mbrojtjes, Yoav Gallant.

“Gallant ka përfunduar një turne në bazën e Marinës Ashdod, ku ai tha se ka kryer një vlerësim të situatës së operacioneve detare dhe shëtiti brigjet në kufirin jugor të Izraelit së bashku me komandantin e marinës VADM David Saar Salama”, tha Ministria e Mbrojtjes.

Ndërsa ministri izraelit i mbrojtjes, i lavdëroi ushtarët për punën e tyre që sipas tij është e shkëlqyer, raporton CNN./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...