20.5 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Ja kur fillon super përballja e boksit mes Joshua dhe Ngannou

Sot zhvillohet një nga përballjet më të mëdha të boksit në kategorinë e peshave të rënda.

Anthony Joshua do të luftojë kundër Francis Ngannou.

Të dy boksierët do të përballen në Riad të Arabi Saudite, duke filluar nga ora 23:50.

Për boksierin kamerun, kjo është lufta e tij e dytë në boksin profesionist, pasi vjen nga një sport tjetër siç është UFC-ja. Ngannou meçin e parë e kishte humbur ndaj Tyson Furyt muaj më parë./Njeshi

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...