9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Ja sa pritet të mungoj Strakosha

Thomas Strakosha ishte një nga lojtarët me të mirë në derbin e Lacios me Romën, që u luajt të shtunën në mbrëmje dhe u fitua nga vendasit 3-0.

Gardiani i portës shqiptare ka marrë një dëmtim të lehtë në shpatull, që do ta mbajë jashtë fushave përreth 10 ditë.

Sipas asaj që raportojnë mediat në Itali, Strakosha do të humbasë vetëm ndeshjen me Fiorentinën. Nuk ka panik as për Kombëtaren, që do të ketë gati portierin për sfidat kualifikuese të Europianit.

Për takimin ndaj skuadrës violë, në portë do ta zëvendësojë portieri belg Silvio Proto.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...