2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Jasharaj: 7 Marsi i gjen mësuesit me shumë pakënaqësi, Qeveria ua vështirësoi jetën

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj, ka thënë se Dita e Mësuesit, që shënohet më 7 Mars, do t’i gjejë mësimdhënësit me sfida, pakënaqësi e shumë halle.

Ai ka thënë se nxënësit dhe mësimdhënësit po e bëjnë garën për dije në shekullin XXI me shkumës e shpuzë, duke shtuar se Qeveria po kërkon suksese me kushte të rënda.

Sipas Jasharajt, Qeveria Kurti ua ka vështirësuar jetën punëtorëve të arsimit duke ua mohuar të drejtat e fituara nëpërmjet Ligjit për skemat pensionale të financuara nga shteti. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...