17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Java artistike e fakultetit të Arteve në Pejë

Fillon java artistike e Fakultetit të Arteve të Universitetit ,,Haxhi Zeka” në Pejë
Tradita e Javës Artistike në Fakultetin e Arteve dega e Muzikës do vazhdojë edhe këtë vit.

Koncertet do të mbahen nga data e 25.05.22 ku do të paraqitet kori i Fakultetit nën drejtimin e Prof. Asoc. Hysen Nimani, më datën 26.05.22 do të paraqiten me program studentët e klasave të instrumenteve frymore të Profesorëve Sokol Saraçi, Fatbardh Gashi, Dardane Nallbani- Batalli dhe Dardan Gjinolli.

Kurse ne datën 27.05.22 do të mbahet koncerti i klasave të solokëndimit, instrumenteve harkore të klasave Besa Berberi, Adelina Paloja, Arber Basha, Bujar Sykja.

Dhe krejt në fund do të luaj orkestra e Fakultetit nën drejtimin e Prof. Astrit Pallaska./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...