-0.3 C
Pec
E premte, 8 Dhjetor, 2023

Java për të drejtat dhe mbrojtjen e fëmijëve, aktivitetet e planifikuara për ditën e sotme

Ditën e sotme, janë planifikuar dy aktitetet të radhës, në shënimin e javës për të drejtat e fëmijëve.
Në ditët në vijim, do ketë edhe aktivitetet tjera, me temën e njëjtë.

10:00

SOS Fshatrat e Fëmijëve Kosovë në kuadër të javës për të drejtat dhe mbrojtjen e fëmijëve: “Bashkë Rritemi”, mbajnë konferencën dhe ceremoninë e certifikimit të programit për prindër. (Hotel “Sirius”, Prishtinë)

11:00Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit organizon tryezën e diskutimit mbi Edukimin në Fëmijërinë e Hershme, duke u fokusuar në temën e financimit dhe diversifikimin e modeleve të ofrimit të shërbimeve për EFH, me qëllim zgjerimin e qasjes dhe përmirësimin e cilësisë së shërbimeve. (Hotel “Swiss Diamond”, Prishtinë) /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...