15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Java e 22-të e Superligës së Basketbollit kosovar, sot dy ndeshje interesante

Sot zhvillohen dy përballje interesante në Superligën e Basketbollit kosovar.

Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 22-të të PrinceCaffe Superligës.

Kampioni në fuqi, Peja do të luaj në udhëtim ndaj Vëllaznimit.

Kuqezinjtë janë në vendin e pestë me nëntë fitore e 12 humbje, kurse verdhezinjtë ndodhen në vendin e dytë me 15 fitore e gjashtë humbje.

Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 17:00

Ndeshja tjetër e ditës së sotme luhet mes Bashkimit dhe Golden Eagle Ylli.

Prizrenasit janë në vendin e gjashtë me tetë fitore e 13 humbje, kurse therandasit në pozitën e katërt me 12 fitore e nëntë humbje.

Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 19:00./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...