18.8 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Jennifer Aniston: Nuk do ta shkarkoj kurrë TikTok-un

Jennifer Aniston refuzon të shkarkojë TikTok-un dhe e tregon arsyen.

Aktorja 55-vjeçare nuk ka nxituar t’i bashkohet asnjë platforme të rrjeteve sociale. Ajo më në fund shkarkoi Instagramin në vitin 2019, dhe u bashkua vetëm për 1 arsye shumë specifike.

Tani, ajo po shpjegon se pse nuk do ta shkarkojë TikTok-un në telefonin e saj.

“Unë nuk kam TikTok, as nuk do të kem kurrë. Thjesht nuk dua. Nuk do të pajtohem për një gjë tjetër që do të shkatërrojë jetën time apo të dikujt tjetër”, deklaroi Jennifer për ET.

“Mund të të thithë dhe të kesh humbur orë të tëra nga jeta jote. Nuk mund ta besoj ndonjëherë kur e gjeja veten në një vrimë krimbi absolut të qenve, videove të këlyshëve dhe kafshëve të shpëtimit, foshnjave dhe maceve. Kjo është gjëja që më pëlqen. Por pastaj ka disa gjëra në internet që thjesht nuk dua t’i shoh”, shtoi ajo.

Jennifer më pas theksoi: “Unë nuk mendoj se jemi krijuar për të marrë sasinë e informacionit me shpejtësinë që bëjmë këto ditë. Thjesht nuk mendoj se është mirë për ne. Nuk mendoj se është e shëndetshme”.

Më pas ajo tha se ajo që poston në Instagram do të jetë gjithmonë vetvetja e saj autentike.

“Unë mendoj se është më mirë të jesh ajo që je”, vazhdoi ajo. “Kemi ditë të mira. Kemi ditë të këqija. Kemi ditë të mira për flokët. Kemi ditë flokësh të këqija. Kemi ditë të mira të lëkurës, dhe ditë të këqija. Është një qese e përzier. Është gjithashtu kaq joreale të përpiqesh të shesësh diçka që nuk duket autentike”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...