23.4 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

“Jo të gjithë e mbështesin këtë luftë të çmendur”: Jeta në një rajon të Rusisë

Në rajonin jugperëndimor të Belgorodit të Rusisë, vendasit tregojnë se çfarë ka sjellur gati një vit lufte kundër Ukrainës.

Në fund të janarit, Oleg Artyushenko, një reporter i North Realities së Radios Evropa e Lirë vizitoi rajonin e Belgorodit të Rusisë për të folur me vendasit për jetën nën hijen e luftës. Tingulli i artilerisë është bërë i zakonshëm këtu, dhe në trenat jashtë Belgorodit, rreth një e treta e pasagjerëve janë personel ushtarak që me sa duket po shkojnë në pushim.

Lexoni më shumë në REL. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...