15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

Jude Bellingham në minutat e fundit, Real Madridi fiton “El Clasicon”

Skuadra e Real Madrid ka shënuar golin e tretë ndaj Barcelonës dhe të fitores në ndeshjen e javës së 32-të në La Liga.

Golin për 3:2 e shënoi mesfushori i Kombëtares së Anglisë, Jude Bellingham.

Bellingham shënoi gol në minutat e fundit të ndeshjes për t’ia siguruar tri pikë ekipit të tij.

Me fitore, skuadra e Carlo Ancelottit shkon në kuotën e 81 pikëve në pozitën e parë dhe tashmë ka aromë titulli në La Liga.

Kurse, Barcelona e Xavit mbetët 11 pikë mbrapa në pozitën e dytë me 70 pikë./Njeshi/
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...