18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Judo: Kampionati i Kosovës për senior, nesër në Pejë.

Nesër me 16.02. në qytetin e Pejës, në palestrën “Karagaçi” me fillim nga ora 10:00 do të mbahet Kampionati i Kosovës për senior në të dyja konkurencat.

Marrin pjesë 16 klubet më të mira të vendit.

Për medalje do të luftojn 100 xhudist/e. Një mundësi e mirë për secilin prej tyre ti tregojnë vlerat përpara ikonave si: Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Distria Krasniqi, Akil Gjakova dhe në monitorim të selektorit Driton Kuka.

Garen do ta hap kryetari i Federatës së Xhudos Agron Kuka.

Drejtësin do ta ndajnë: Shahin Behrami, Fatmir Salihaj dhe Linda Cena.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...