18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Judo: Majlinda Kelmendi synon medaljen e dytë të artë për këtë vit

Nesër më 21 Shkurt hidhet shorti për “Grand Slamin” e dytë të sezonit në kalendarin e Judos, që do të mbahet në Dusseldorf të Gjermanisë.

Në këtë turne Kosovën do ta përfaqësojë Majlinda Kelmendi në kategorinë deri në 52kg e cila llogaritet favorite për medaljen e artë.

Kjo do të jetë gara e dytë për Kampionen Olimpike për sivjet, pas “Çmimit të Madh të Tel Aviv-it”, ku fitoj medaljen e artë. Në kategorinë e xhudistes pejane për vendin e parë do të luftojnë 44 xhudiste, mesin e tyre francezja Amandine Bouchard, zviceranja Evelyn Tchopp, italianja Oddete Giuffrida e romunja Andrea Chitu.

Majlinda Kelmendi në karrierë në Masters, Grand Slam dhe Grand Prix ka fituar 16 medalje të arta, 3 të argjendta dhe 2 të bronzta.

Në Grand Slam Dusseldorf-it marrin pjesë afërsisht 700 xhudistë/e nga 97 shtete.

Garat nisin të premtën në ora 10:00.

https://www.youtube.com/watch?v=kB-iZ1OfPkA
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...