2.6 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Juventusi i jep mbështetje të plotë Fagiolit

Juventusi i ka ofruar “mbështetjen e plotë” mesfushorit Nicolo Fagioli, pasi ai u pezullua për shtatë muaj për shkelje të rregullave të basteve.

22-vjeçarit iu dha një ndalim 12 muajsh, me pesë muaj pezullim dhe gjobë 12,500 euro.

Italiani do të ketë edhe terapi për të zgjidhur problemin e tij me lojërat e fatit.

Juventus tha se ata do t’i “sigurojnë lojtarit mbështetjen e nevojshme në zbatimin e planit terapeutik të treguar”.

Plani i terapisë do të zgjasë për të paktën gjashtë muaj, sipas Federatës Italiane të Futbollit (FIGC).

Fagioli theu rregullat për vendosjen e basteve në ngjarjet e futbollit të organizuara nga ata, organi qeverisës evropian UEFA dhe organi botëror në pushtet FIFA.

Fagioli dyshohet se ka përdorur një sërë identitetesh për të vendosur baste në faqet e internetit të paligjshme./Njeshi

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...