17.2 C
Pec
E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Ka disa arsye pse dyert në tualete publike nuk arrijnë deri në dysheme

Njerëzit kanë paguar për të përdorur tualetin, për gati 2,000 vjet.

Derisa sot, kemi tualete publike falas, ato janë akoma të ndryshme nga ato të rregulltat që i kemi në shtëpi.

Ato kanë një detaj të veçantë, që na tërheq vëmendjen – dyer që nuk arrijnë dyshemenë dhe besoni që ka disa arsye për këtë:

1. Ju mund të shihni nëse dikush ka nevojë për ndihmë mjekësore.

2. Mund të shihni nëse është i lirë.

3. Ndihmon për të hequr qafe erën e keqe brenda.

4. Dyert e plota janë më të shtrenjta.

5. Ndihmon për të ndaluar njerëzit nga sjellja e keqe.

6. Mund të dilni nëse brava është bllokuar.

7. Mund t’i kërkoni dikujt letër higjienike nëse nuk e keni.

8. Njerëzit kalojnë më pak kohë në banjë dhe rradha lëviz më shpejt.

9. E bën më të lehtë për kujdestarët të pastrojnë dyshemenë.

10. Në rast të prishjes së tubit, uji nuk do të grumbullohet. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...