35 C
Pec
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Ka filluar takimi trepalësh në Bruksel

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi dhe ai i Serbisë, Petar Petkoviq, ndodhen në Brusel.

Takimi mes Bislimit me emisarin evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur më 1 orë e 30 minuta vonesë.

Pasi ka mbaruar ai takim, ka nisur takimi trepalësh.

Takimi trepalësh Bislimi – Petkoviq nën ndërmjetësimin e Miroslav Lajçak po vazhdon.

Ky takim vjen, pasi javën e kaluar kishte dështuar takimi i nivelit të lartë mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...