3.7 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Ka filluar takimi Vuçiq-Borrell

Presidenti serb ka takuar në Ohër shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borrell  dhe të dërguarin special të BE-së për dialog, Miroslav Lajçak.

Takimi dypalësh po mbahet në vilën “Biljana”, ndërsa më pas Borell dhe Lajçak do të takohen edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Pas orës 12:15 pritet takimi trepalësh i Vuçiqit, Kurtit dhe përfaqësuesve evropianë.

Mysafirët i priti në Ohër presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili pas pjesës protokollare i vizitoi gazetarët dhe kaloi një kohë të shkurtër në një bisedë joformale me ta./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...